tutaj jesteś: www.batmat.pl > GIM Klasa 2 > Układy równań - metoda przeciwnych współczynników

Zadanie: Układy równań - metoda przeciwnych współczynników

Rozwiąż układ równań metodą przeciwnych współczynników.

x + 4y = 22

7x + y = -8


x =   y =

poprawnych odpowiedzi : 0 błędnych odpowiedzi : 0

Wasze komentarze do tego zadania: dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Zaloguj się korzystając z formularza po prawej, lub zarejestruj się
Układ równań to dwa (lub więcej) połączone równania, w których występują dwie (lub więcej) niewiadome. Służą do rozwiązania bardziej skomplikowanych zadań lub problemów matematycznych. Liczby spełniające układ równań to rozwiązanie układu równań.


Rozwiązywanie układów równań

Aby rozwiązać układ równań najlepiej posłużyć się jedną z dwóch metod: metodą podstawiania lub przeciwnych współczynników.


Metoda podstawiania polega na wyznaczeniu z jednego równania jednej niewiadomej w stosunku do drugiej. Następnie otrzymane równanie podstawić do drugiego.


Metoda przeciwnych współczynników polega na takim doprowadzeniu dwóch równań by po odjęciu jednego od drugiego zostało równanie z jedną niewiadomą. Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć w jednym równaniu jednomian który w drugim będzie jego odwrotnością.


Rodzaje układów równań

Przy rozwiązywaniu układów równań warto pamiętać, że nie zawsze muszą być do nich rozwiązania. Są układy równań które mają, nie mają lub mają nieskończoną ilość rozwiązań. Takie układy mają swoje nazwy.

Układ oznaczony to taki który ma jedno rozwiązanie.

Układ nieoznaczony to taki który ma nieskończoną ilość rozwiązań.

Układ sprzeczny to taki który nie ma żadnego rozwiązania.

. dziedzina i miejsce zerowe funkcji zadania i rozwiązania, potęgi liczb potęgowanie do ujemnej potęgi rozwiąż rownanie. symetria oy matematyka funkcje zadania potegowanie zadania, zadania tekstowe matematyka. wzór na pole równoległoboku z przekątnymi zapisz w jak najprostszej postaci wyrażenie 2a(2a-3)-3a, dodawanie ułamków zwykłych zadania wyrażenia algebraiczne wyrazy podobne. oblicz miary kątów oznaczonych literami, zamień na ułamek zwykły funkcje 3 gimnazjum 4x^2-9. zadania wielomiany liceum dodawanie liczb pole kwadratu i prostokąta zadania klasa 4, wzory geometryczne gimnazjum. gry matematyczne dla klasy 3 pierwiastkowanie ułamków, rozwiąż równania i nierówności punkt symetryczny względem prostej. rozwiązywanie równań algebraicznych, pole powierzchni i objętość graniastosłupa zadania przedziały na osi liczbowej rodzaje układów równań. procenty zadania liceum funkcje trygonometryczne zadania liceum jednomiany i sumy algebraiczne zadania, zadania z trójkątów klasa 5. układ równań zadania tekstowe układy równań zadania tekstowe gimnazjum, równania przekształcanie wzorów matematyka gimnazjum.

teoria

Potęgi i pierwiastki

Długość okręgu i pole koła

Wyrażenia algebraiczne

Układy współrzędnych

Układy równań

Twierdzenie Pitagorasa

Pola i objętości brył

GENERATORY ROZWIĄZAŃ

PRZYKŁADOWE ZADANIA

 

| Kontakt | Reklama | Rejestracja | Regulamin serwisu | © Wszelkie prawa zastrzeżone SZLIFF 2010-2020

Partnerzy: matzoo.pl wkuwanko.pl onlinefm.pl matmag.pl pisupisu.pl

Szkoła podstawowa: tabliczka mnożenia tabliczka dzielenia dzielenie z resztą porównaj ułamki gry matematyczne